Korczak 2012

07.12.2012


Międzynarodowe Seminarium Dobrych Praktyk Korczakowskich "Korczak. Lubię to!"

Ideą seminarium jest stworzenie przestrzeni do zaprezentowania najciekawszych projektów zorganizowanych przez szkoły i placówki, ośrodki kultury, organizacje pozarządowe i inne instytucje, dla których ten rok był ważny dla poznania i wdrażania szeroko pojętej myśli korczakowskiej. 

[więcej...]
26.11.2012 – 30.11.2012


Warszawski Tydzień Edukacyjny poświęcony Januszowi Korczakowi

Biuro Edukacji podsumowując Rok Janusza Korczaka zaprasza warszawskie szkoły do udziału w Warszawskim Tygodniu Edukacyjnym poświęconym Januszowi Korczakowi oraz do plebiscytu na najbardziej aktywną szkołę w Roku Janusza Korczaka. 

[więcej...]
27.09.2012


Wystawa "Korczak i dzieci. Wspólnota życiem zapłacona"

Muzeum Książki Dziecięcej Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy - Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego oraz Teatr Lalka zapraszają na uroczystą inaugurację wystawy Korczak i dzieci. Wspólnota życiem zapłacona w czwartek 26.09, godzina 17:00.

Miejsce: Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego gmach im. St. Kierbedziów, ul. Koszykowa 26/28, wejście III
[więcej...]
01.09.2012 – 31.12.2012


Dzieciaki Korczaka - warsztaty dla dzieci i młodzieży

Myślą przewodnią projektu „Dzieciaki Korczaka” jest zapoznanie dzieci i młodzieży z życiem i twórczością Janusza Korczaka w kreatywny i interesujący dla nich sposób. W tym celu zostaną przeprowadzone warsztaty dla uczniów podstawówki klas IV-VI i gimnazjalistów. Na pierwszym spotkaniu z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum sięgniemy do źródeł, by jak najpełniej zaprezentować postać i myśl Korczaka. Porozmawiamy o prawach dziecka i relacji dorosły – dziecko. Nawiążemy również do cytatów i fragmentów literackich. Podczas drugiego spotkania chcielibyśmy wraz z dziećmi zrealizować krótkie filmy animowane na temat Korczaka, bądź w oparciu o jego pedagogikę.

[więcej...]
01.06.2012


"My Warsaw-Warszawa jest moja" - korczakowska mapa Warszawy

Chcesz wiedzieć, gdzie Jnausz Korczak mieszkał, chodził do szkoły, studiował, wydawał książki, prowadził audycje, leczył, pracował? Zobacz korczakowską mapę Warszawy!

[więcej...]
<<<12>>>

 
AKTUALNOŚCI

Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma wraz z partnerami: Międzynarodowym Stowarzyszeniem im. Janusza Korczaka, Polskim Stowarzyszeniem im. Janusza Korczaka,  Katedrą UNESCO im. Janusza Korczaka w Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Fundacją Korczakowską zapraszają 7 grudnia 2012 r. do udziału w Międzynarodowe Seminarium Dobrych Praktyk Korczakowskich KORCZAK. Lubię to! Ideą seminarium jest stworzenie przestrzeni do zaprezentowania najciekawszych projektów zorganizowanych przez szkoły i placówki, ośrodki kultury, organizacje pozarządowe i inne instytucje, dla których ten rok był ważny dla poznania i wdrażania szeroko pojętej myśli korczakowskiej. W seminarium wezmą...
[więcej]